• SLEP Sınav İçeriği

  SLEP Sınav İçeriği ve Testin Uygulanması:

  Testin süresi yaklaşık 90 dakikadır. (birinci bölüm için 45, ikinci bölüm için 45 dakika). Bu süreye sınav öncesi hazırlık ve açıklama süresi de (~ 10 dk) ilave edilmelidir.

  – Sınav İngilizce dinleme, anlama, kelime bilgisi ve gramer ölçmektedir.

  – Sınav 74 Listening Comprehension ve 71 Reading Comprehension olmak üzere toplam 145 sorudan oluşmaktadır.

  – Sınav süresi 45+45 toplam 90 dakikadır.

  – Sınav ağırlıklı 67 puan üzerinden değerlendirilmektedir.

  – Sınavdan minumum 45 ve üstü ağırlıklı puan alınması durumunda öğrenciler, lise değişim programına katılmaya hak kazanacaklardır.

  – SLEP sınavında başarılı olan ve Amerika’da Lise Değişim Programı’na katılmak isteyen öğrencilere, aynı gün içinde veya tarihi daha sonra belirlenecek bir de İngilizce mülakat yapılacaktır.

  – SLEP sınavı ve İngilizce mülakatta başarılı bulunan öğrenciler Amerika’da Lise Değişim Programı’na katılmaya hak kazanacaklardır.

  – Detaylı bilgi için Academix İstanbul Merkez Ofisine başvuru yapabilirsiniz.

  Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık

  Mete Caddesi Yeni Apartmanı No:10 K:2 D:7 Taksim İstanbul 34437

  Tel:0 212 249 94 89 Fax:0 212 249 86 11 E-mail: info@academix.com.tr

  www.academix.com.tr

 • SLEP Test Nedir?

  SLEP Test (Secondary Level English Proficiency Test)

  SLEP Testi konuşulan ve yazılan İngilizce ’yi ölçmek için TOEFL sınavını hazırlayan merkez tarafından hazırlanmıştır. Test 7. ve 12. sınıflar ile yüksek okula gidecek öğrencilerin İngilizce seviyelerinin tespitlerinde uygulanmaktadır.

  SLEP Test’in amacı nedir?

  Öğrencinin İngilizce seviyesi, yerleştirileceği programda başarılı olmasında kilit rol oynar. Öğrenci, öğretmenlerini ve arkadaşlarını anlayabilmeli, resmi ya da resmi olmayan dokümanları okuyup anlayabiliyor olmalıdır. Bu testin sonucu, öğrencinin ana eğitimi İngilizce olan programlara katılmak için yeterli İngilizce ’ye sahip olup olmadığını gösterir. Programı düzenleyen kuruma aday seçimlerini yaparken güvenilir bir ölçü oluşturur.

  SLEP Test’in Tanımı:

  Test, benzer karakteristikleri olan öğrencilerin (yaş, dil eğitimleri ve ilgileri) İngilizce seviyelerinin karşılaştırılmasına izin verir. Testin çoktan seçmeli düzeni, öncelikle yetkilinin öznel değerlendirmelerine mahal vermeden, standart ve güvenilir bir sonuca varılmasını sağlar. SLEP testi, Eğitimsel Değerlendireme Servisi yetkilileri ile lise seviyesindeki gençlere İngilizce öğrenimi veren oldukça tecrübeli öğretmenlerin tavsiye ve çalışmaları ile oluşturulmuştur.

  Test iki ana bölümden oluşmaktadır ve her bölümde 4 çeşit soru vardır. İlk bölümdeki sorular İngilizce ’nin sözlü kayıtlarını kullanarak öğrencinin dinlediğini kavrama seviyesini ölçer ve yazılı materyallere dayanmaz. İkinci bölümdeki sorular ise, okuduğunu kavrama üzerine olup, yazılı ve görsel öğeler içerir: bir resimle ilgili yazılı sorular, çizimlerle ilgili yazılı sorular, tekstin içerisinde yer alan seçmeli sorular ve aynı tekstin içeriği ile ilgili sorular. Bu bölüm aynı zamanda öğrencinin sözcük dağarcığı ve gramer bilgisini de değerlendirir. SLEP Testi için kullanılan materyaller, Amerikan liselerinde (7-12. sınıflar için) kullanılan materyaller temel alınarak tasarlanmıştır. Cevaplanacak soruların tamamı test içinde yer alan konuşmalardan, resimlerden ve tekstlerden oluşur.

 • Amerika’da Lise Değişim Programı

  Türkiye’de okuyan lise öğrencileri Amerika’da 1 yıl boyunca lise değişim programına katılıyor ve hayatları boyunca unutamayacakları bir deneyime sahip oluyorlar! Uluslararası eğitim programları ile Türk öğrencilerine sunulan Lise Değişim programına katılarak;

  -Çok iyi düzeyde İngilizce seviyesine sahip olma,

  -Amerikan kültürü ve yaşam tarzını yakında tanıma,

  -Diğer değişim öğrencileri ile beraber eğitim alıp çok uluslu bir yapıyı görme,

  -Yurtdışında 1 sene yaşama,

  -Gerçek hayata adapte olabilme gibi çok önemli deneyimleri elde etmiş olacaksınız.

  Üstelik Türkiye’ye döndüğünüzde sene kaybı yaşamadan lisenize Amerika’da kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Bu program size, Amerika’da bir yıl yaşayarak ufkunuzu ilerletme fırsatı vermektedir. Amerika’nın eğitim sistemi ve sosyal hayatı, kişisel gelişiminiz açısından hiçbir zaman yaşayamacağınız bir deneyim fırsatını size sağlayacaktır. Uluslararası bir öğrenci olarak ayrıca, Amerika’nın kültür ve geleneklerini farkedecek, yemeklerine alışacak ve Amerikalı yaşıtlarınızın günlük yaşamını yakından görme fırsatı bulacaksınız. Eğer Türkiye’de liseyi bitireceğiniz sene, Lise Değişim Programları’na başvurduğunuz yılsa, yani son sınıfta iseniz, bulunduğunuz ülkede okumak üzere üniversite başvurusu yapabilirsiniz.

  Amerika’da Lise Değişim Programı’nda 2 farklı program tipi bulunmaktadır:

  1-Basic (Non-Select) Program

  2-Select Program

  2 farklı program tipinde öğrencilerimiz Amerikan devlet liselerinde veya Amerikan özel liselerinde okuyabilmektedirler. Amerika’ya giden her öğrencimiz yıllardır titizlikle seçilen özel aileler yanında veya okulların yurtlarında kalmaktadır.

 • Amerika’da Lise Değişim Programı Ödeme Şartları

  Amerika’da Lise Değişim Programı Ödeme Şartları

  – İngilizce dil yeterliliğine sahip ve mülakatlarda başarılı olan öğrenciler ve velileri ile yapılan görüşmelerden sonra, öğrenci programa başvuru hakkına sahip olmaktadır.

  – Programa kabul edilen öğrenciler için, ön başvuru ücreti ödenmektedir.

  – Öğrencinin okul yerleşimi yapıldıktan sonra geriye kalan okul ücreti tamamlanır ve vize için gerekli formlar okuldan getirtilir.

  Program Ücretine Dahil Olan Masraflar

  1. 1 yıllık lise eğitim ücreti

  2. Konaklama ve yeme-içme

  3. Vize başvurusu için gerekli yasal evrakların getirilmesi

  4. Vize danışmanlığı

  5. Hava alanı karşılaması

  6. Program oryantasyonu

  7. Program boyunca destek

   

  Program Ücretine Dahil Olmayan Masraflar

  1. Vize ücreti ve masrafları

  2. Uçak bileti

  3. Kişisel masraf ve harcamalar

  4. Seyahat ve sağlık sigortası

  5. Hizmet paketinde program dahilinde olmadığı yazılan hizmetler.

 • Amerika’da Lise Değişim Programı Süreçleri

  Amerika’da Lise Değişim Programı Süreçleri

  1.ADIM : Öğrencinin mental açıdan programa katılmaya uygun olduğu uzman danışmanlar tarafından tespit edilir.

  2.ADIM : Öğrencinin İngilizce seviyesini tespit etmek için SLEP sınavına girilir.

  3.ADIM : Öğrencinin ve velinin beklentileri doğrultusunda öğrencinin uzman danışmanlarımız tarafından öğrencinin uygun bir liseye yerleşimi yapılır ve vize için gerekli yasal formları getirtilir.

  4.ADIM : Öğrencinin vizeye başvurusu yapılarak Amerika vizesini alır ve konaklama detayları gelir.

  5.ADIM : Öğrenci okul başlangıç tarihine en az 2 gün kala Amerika’ya uçar ve lokal oryantasyona katılır.

  6.ADIM : Program boyunca öğrenciye uzman danışman desteği devam eder.

 • Amerika’da Lise Değişim Programına Katılım Şartları

  Amerika’da Lise Değişim Programına Katılım Şartları

  – Uluslararası bir deneyim yaşamaya mental açıdan uygun olmak,

  – Programa başlangıcında 15-18 yaş aralığında olmak,

  – Son 3 senenin genel not ortalaması 100 üzerinden en az 60 puan ortalama ya da 5 üzerinden en az 3.00 not ortalamasına sahip olmak,

  – SLEP testinden (İngilizce dil sınavından) en az 45-50 puan alacak İngilizce seviyesine sahip olmak.

 • Amerika’da Lise Değişim Programı Detayları

  – Amerika’da Lise Değişim Programı Amerika’da bir devlet, özel veya yatılı bir lisede 1 veya 2 dönem (1 eğitim yılı) sürmektedir.

  – Konaklamalar program tipine göre aile yanında veya yatılı olarak yurtlardadır.

  – Lise son sınıf öğrencilerinin programa katılması durumunda Amerika’dan lise diploması almaları mümkündür.

  – Okul ve aile yerleşimleri uzman danışmanlar tarafından yapılmaktadır.

  – Program süresince tüm öğrencilere lokal destek verilmekte, öğrencilerin başarı durumları takip edilmekte ve tüm program boyunca zorlandığı konularda hemen yetkililerimiz ile Türkiye’den yada Amerika’dan yardım isteyebilmektedir.

 • Amerika’da Lise Değişim Programı Konaklama

  Amerika’da Lise Değişim Programı Konaklama

  Amerika’ya giden her öğrencimiz yıllardır titizlikle seçilen özel ailelerin yanında ya da okula ait yurtlarda kalmaktadırlar. Aile yanında konaklayan öğrencilerimiz adeta ailenin bir parçası olurlar. Aile ile beraber yemek yer, sosyal aktivitelere katılır, zaman geçirirler. Her öğrencimizin evde kendine ait bir odası olur. Bu ailelerde başka bir ülkeden yine bir lise değişim katılımcısı öğrencimize eşlik edebilir. Aynı ülkeden iki öğrenci bir aile yanında kalamaz. Aileler öğrencilerin Amerika’ya, yeni okuluna ve yeni yaşamına daha çabuk adapte olması için yardımcı olurlar. Yatılı okullara giden öğrencilerimiz ise okulların yurtlarında kalmaktadırlar.

 • Lise Son Sınıf Öğrencileri İçin Lise Değişim Programı

  Lise son sınıfı Amerika’da Lise Değişim programıyla okumak isteyen öğrencilerimiz dilerlerse lise diplomasını Amerika’da mezun oldukları okuldan alabilmektedirler. Üniversiteyi Amerika’da okumak isteyen öğrencilerimizin lise yerleşimleri uzman danışmanlarımız tarafından lise diploması verebilen ve öğrencileri SAT sınavlarına hazırlayan ya da AP (Advance Placement) dersleri veren özel ve devlet liselerine yapılmaktadır. Böylelikle öğrencilerimiz Amerika üniversite ve burs başvurularında ciddi bir avantaj sağlamaktadırlar.

 • Amerika’da Lise Değişim Programı Nedir?

  Amerika’da Lise Değişim Programı

  Amerika Lise Değişim Programı, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı bir program olup, 15-18 yaş aralığındaki lise öğrencilerine Amerika’da 1 yıl değişim öğrencisi olarak okuma imkânı sunmaktadır. Adaylar arasından seçilen öğrenciler, Amerikan Devlet bakanlığından F-1 Exchange Öğrenci alabilme onayı olan seçkin liselerde eğitim almakta ve Amerikan aileleri yanında konaklamakta ve bu sayede hem İngilizcelerini ve vizyonlarını geliştirip hem de farklı kültürleri yakından tanıma imkânına sahip olmaktadırlar. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı Denklik Yönetmeliği’ne göre Amerika’daki lise eğitimi denk kabul edildiğinden, öğrenciler d.ndüklerinde sene kaybetmeden eğitimlerini tamamlayıp mezun olabilmektedirler.

  Türk öğrencileri Lise Değişim programına katılarak;

  – Çok iyi düzeyde İngilizce seviyesine sahip olma,

  – Amerikan kültürü ve yaşam tarzını yakında tanıma,

  – Diğer değişim öğrencileri ile beraber eğitim alıp çok uluslu bir yapıyı görme,

  – Ailelerinden uzakta 1 yıl yaşayarak yurtdışı yaşam tarzına adapte olma,

  ve hayatları boyunca unutamayacakları eşsiz bir deneyimi elde etme fırsatına sahip olmaktadırlar!