• SLEP Sınav İçeriği

  SLEP Sınav İçeriği ve Testin Uygulanması:

  Testin süresi yaklaşık 90 dakikadır. (birinci bölüm için 45, ikinci bölüm için 45 dakika). Bu süreye sınav öncesi hazırlık ve açıklama süresi de (~ 10 dk) ilave edilmelidir.

  – Sınav İngilizce dinleme, anlama, kelime bilgisi ve gramer ölçmektedir.

  – Sınav 74 Listening Comprehension ve 71 Reading Comprehension olmak üzere toplam 145 sorudan oluşmaktadır.

  – Sınav süresi 45+45 toplam 90 dakikadır.

  – Sınav ağırlıklı 67 puan üzerinden değerlendirilmektedir.

  – Sınavdan minumum 45 ve üstü ağırlıklı puan alınması durumunda öğrenciler, lise değişim programına katılmaya hak kazanacaklardır.

  – SLEP sınavında başarılı olan ve Amerika’da Lise Değişim Programı’na katılmak isteyen öğrencilere, aynı gün içinde veya tarihi daha sonra belirlenecek bir de İngilizce mülakat yapılacaktır.

  – SLEP sınavı ve İngilizce mülakatta başarılı bulunan öğrenciler Amerika’da Lise Değişim Programı’na katılmaya hak kazanacaklardır.

  – Detaylı bilgi için Academix İstanbul Merkez Ofisine başvuru yapabilirsiniz.

  Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık

  Mete Caddesi Yeni Apartmanı No:10 K:2 D:7 Taksim İstanbul 34437

  Tel:0 212 249 94 89 Fax:0 212 249 86 11 E-mail: info@academix.com.tr

  www.academix.com.tr

 • SLEP Test Nedir?

  SLEP Test (Secondary Level English Proficiency Test)

  SLEP Testi konuşulan ve yazılan İngilizce ’yi ölçmek için TOEFL sınavını hazırlayan merkez tarafından hazırlanmıştır. Test 7. ve 12. sınıflar ile yüksek okula gidecek öğrencilerin İngilizce seviyelerinin tespitlerinde uygulanmaktadır.

  SLEP Test’in amacı nedir?

  Öğrencinin İngilizce seviyesi, yerleştirileceği programda başarılı olmasında kilit rol oynar. Öğrenci, öğretmenlerini ve arkadaşlarını anlayabilmeli, resmi ya da resmi olmayan dokümanları okuyup anlayabiliyor olmalıdır. Bu testin sonucu, öğrencinin ana eğitimi İngilizce olan programlara katılmak için yeterli İngilizce ’ye sahip olup olmadığını gösterir. Programı düzenleyen kuruma aday seçimlerini yaparken güvenilir bir ölçü oluşturur.

  SLEP Test’in Tanımı:

  Test, benzer karakteristikleri olan öğrencilerin (yaş, dil eğitimleri ve ilgileri) İngilizce seviyelerinin karşılaştırılmasına izin verir. Testin çoktan seçmeli düzeni, öncelikle yetkilinin öznel değerlendirmelerine mahal vermeden, standart ve güvenilir bir sonuca varılmasını sağlar. SLEP testi, Eğitimsel Değerlendireme Servisi yetkilileri ile lise seviyesindeki gençlere İngilizce öğrenimi veren oldukça tecrübeli öğretmenlerin tavsiye ve çalışmaları ile oluşturulmuştur.

  Test iki ana bölümden oluşmaktadır ve her bölümde 4 çeşit soru vardır. İlk bölümdeki sorular İngilizce ’nin sözlü kayıtlarını kullanarak öğrencinin dinlediğini kavrama seviyesini ölçer ve yazılı materyallere dayanmaz. İkinci bölümdeki sorular ise, okuduğunu kavrama üzerine olup, yazılı ve görsel öğeler içerir: bir resimle ilgili yazılı sorular, çizimlerle ilgili yazılı sorular, tekstin içerisinde yer alan seçmeli sorular ve aynı tekstin içeriği ile ilgili sorular. Bu bölüm aynı zamanda öğrencinin sözcük dağarcığı ve gramer bilgisini de değerlendirir. SLEP Testi için kullanılan materyaller, Amerikan liselerinde (7-12. sınıflar için) kullanılan materyaller temel alınarak tasarlanmıştır. Cevaplanacak soruların tamamı test içinde yer alan konuşmalardan, resimlerden ve tekstlerden oluşur.

 • Amerika’da Lise Değişim Programı

  Türkiye’de okuyan lise öğrencileri Amerika’da 1 yıl boyunca lise değişim programına katılıyor ve hayatları boyunca unutamayacakları bir deneyime sahip oluyorlar! Uluslararası eğitim programları ile Türk öğrencilerine sunulan Lise Değişim programına katılarak;

  -Çok iyi düzeyde İngilizce seviyesine sahip olma,

  -Amerikan kültürü ve yaşam tarzını yakında tanıma,

  -Diğer değişim öğrencileri ile beraber eğitim alıp çok uluslu bir yapıyı görme,

  -Yurtdışında 1 sene yaşama,

  -Gerçek hayata adapte olabilme gibi çok önemli deneyimleri elde etmiş olacaksınız.

  Üstelik Türkiye’ye döndüğünüzde sene kaybı yaşamadan lisenize Amerika’da kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Bu program size, Amerika’da bir yıl yaşayarak ufkunuzu ilerletme fırsatı vermektedir. Amerika’nın eğitim sistemi ve sosyal hayatı, kişisel gelişiminiz açısından hiçbir zaman yaşayamacağınız bir deneyim fırsatını size sağlayacaktır. Uluslararası bir öğrenci olarak ayrıca, Amerika’nın kültür ve geleneklerini farkedecek, yemeklerine alışacak ve Amerikalı yaşıtlarınızın günlük yaşamını yakından görme fırsatı bulacaksınız. Eğer Türkiye’de liseyi bitireceğiniz sene, Lise Değişim Programları’na başvurduğunuz yılsa, yani son sınıfta iseniz, bulunduğunuz ülkede okumak üzere üniversite başvurusu yapabilirsiniz.

  Amerika’da Lise Değişim Programı’nda 2 farklı program tipi bulunmaktadır:

  1-Basic (Non-Select) Program

  2-Select Program

  2 farklı program tipinde öğrencilerimiz Amerikan devlet liselerinde veya Amerikan özel liselerinde okuyabilmektedirler. Amerika’ya giden her öğrencimiz yıllardır titizlikle seçilen özel aileler yanında veya okulların yurtlarında kalmaktadır.