Amerika’da Lise Değişim Programı

Türkiye’de okuyan lise öğrencileri Amerika’da 1 yıl boyunca lise değişim programına katılıyor ve hayatları boyunca unutamayacakları bir deneyime sahip oluyorlar! Uluslararası eğitim programları ile Türk öğrencilerine sunulan Lise Değişim programına katılarak;

-Çok iyi düzeyde İngilizce seviyesine sahip olma,

-Amerikan kültürü ve yaşam tarzını yakında tanıma,

-Diğer değişim öğrencileri ile beraber eğitim alıp çok uluslu bir yapıyı görme,

-Yurtdışında 1 sene yaşama,

-Gerçek hayata adapte olabilme gibi çok önemli deneyimleri elde etmiş olacaksınız.

Üstelik Türkiye’ye döndüğünüzde sene kaybı yaşamadan lisenize Amerika’da kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Bu program size, Amerika’da bir yıl yaşayarak ufkunuzu ilerletme fırsatı vermektedir. Amerika’nın eğitim sistemi ve sosyal hayatı, kişisel gelişiminiz açısından hiçbir zaman yaşayamacağınız bir deneyim fırsatını size sağlayacaktır. Uluslararası bir öğrenci olarak ayrıca, Amerika’nın kültür ve geleneklerini farkedecek, yemeklerine alışacak ve Amerikalı yaşıtlarınızın günlük yaşamını yakından görme fırsatı bulacaksınız. Eğer Türkiye’de liseyi bitireceğiniz sene, Lise Değişim Programları’na başvurduğunuz yılsa, yani son sınıfta iseniz, bulunduğunuz ülkede okumak üzere üniversite başvurusu yapabilirsiniz.

Amerika’da Lise Değişim Programı’nda 2 farklı program tipi bulunmaktadır:

1-Basic (Non-Select) Program

2-Select Program

2 farklı program tipinde öğrencilerimiz Amerikan devlet liselerinde veya Amerikan özel liselerinde okuyabilmektedirler. Amerika’ya giden her öğrencimiz yıllardır titizlikle seçilen özel aileler yanında veya okulların yurtlarında kalmaktadır.