The MacDuffie High School

The MacDuffie High School
Granby, Massachusetts, USA
6-12 sınıflar, Karma Eğitim, BOARDING SCHOOL

MacDuffie High School, Batı Massachusetts’in kalbinde, New York ile Boston şehirlerinin arasında, 200 hektarlık yemyeşil bir arazi üzerinde yer almaktadır. Sadece ilgili eyaletin değil, tüm Amerika’nın en seçkin kolej ve üniversitelerinin yakınındaki bu özel konum, MacDuffie öğrencilerinin doğal bir şekilde hem akademik, hem kültürel hem de sosyal açıdan çok aktif uluslararası bir çevrenin parçası olmalarına imkan sağlamaktadır.

MacDuffie High School, öğrencilerinin yüksek akademik standartlara ulaşmaları için onları devamlı motive ederken, bir yandan da öğrencilerin yeteneklerinin ortaya çıkarılıp desteklenmesine, sahip oldukları fikirleri ve projeleri en iyi biçimde uygulamaları için imkan yaratılmasına ve tüm bunların içten ve ailevi bir yaklaşım ile sunulması adına hergün daha çok çalışmakta ve bu sayede genç beyinler için, gelecekte topluma yön verebilecek başarılı liderler yaratılmasına olanak sağlayan bir ortam hazırlamaktadır.

Öğrencilerimizin Yerleştikleri Seçkin Okullar
Boston College, Bowdoin College, Brown University, Carleton College, Carnegie Mellon University, Colby College Cornell University, Emory University, George Washington University, Harvard University, Johns Hopkins University, Mount Holyoke College, New York University, Northwestern University, Rensselaer Polytechnic Institute, Rhode Island School of Design, Rice University, Smith College, University of Illinois, Urbana-Champaign, University of Massachusetts, University of Southern California, University of Wisconsin, Madison, Washington University, St. Louis, Williams College

Neden MacDuffie High School?
• 1890 yılında kurulan MacDuffie, mevcut 230 öğrencisi ile bir üniversiteye hazırlık okuludur.
• MacDuffie, sağlam bir akademik müfredat, kapsamlı güzel sanatlar ve sahne sanatları ile rekabetçi spor programları sunmaktadır.
• MacDuffie Amerika genelinde 6 farklı eyaletten, dünya çapında ise 17 farklı ülkeden öğrenciyi mükemmel bir akademik ambians içerisinde buluşturmaktadır.
• MacDuffie, her yaştaki ve seviyedeki öğrencilerine İngilizce dil programı desteği sunmaktadır.
• MacDuffie bünyesinde sunulan tüm branşlarda AP(Advanced Placement) ve Onur derecesi mevcuttur.
• MacDuffie çalışanlarının %71’i yüksek lisans derecesine sahip olmakla beraber, işlerinde sahip oldukları ortalama uzmanlık süresi 8 yıldır.
• MacDuffie’de sınıflar ortalama 11 kişiliktir ve öğrenci/öğretmen oranı 6:1’dir.
• MacDuffie öğrencilerinin SAT I ve II sınav puanları her zaman ulusal ortalamanın çok üzerindedir.
• MacDuffie mezunlarının %100’ü istedikleri ve sıralamalarda olan 4 yıllık kolej ve üniversitelere kabul edilmektedirler.